10 СПОСОБІВ НЕ БРАТИСЯ ЗА РЕМІНЬ

Усі мами й тата знають, як дратує, коли діти не слухають їх. Значна частина батьків або хочуть відразу вдарити свою дитину, або піддаються цьому спонуканню. І все тому, що здавалося б, це спрацьовує. Але насправді ремінь «діє» лише короткий час.

Важливе дослідження показало, як ремінь впливає на дітей. Психолог Елізавета Томпсон Гершов із Колумбійського університету проаналізувала досвід 62-річної практики й виявила, що чим більше дитину били, тим більше вона була піддана дитячій агресивності й такій антисоціальній поведінці як неправда, зрадництво й знущання над слабкими. Діти, яких били, важче сприймали різницю між гарним і поганим і швидше починали шкодити за спиною своїх батьків. Одна з мамів, яка виступала за ремінь, заявила: «Мій син поводиться добре, коли я його б’ю, але я не знаю, чи робить він це зі страху, чи тому, що насправді навчився відрізняти погане від хорошого».

Картинки по запросу щасливі батьки

То де ж альтернатива?

Наводимо кілька стратегій, які будуються на тому, що дитина заслуговує поваги, навіть якщо поводиться не дуже добре.

1.Будьте суворими й добрими. Дитині простіше сприймати, що ви говорите, якщо у вас спокійний тон.

2.Пауза. Немає нічого поганого в тому, щоб сказати : «Я надто зла, щоб вирішити це зараз, давай обговоримо це пізніше».

3.Вчіть своїх дітей. Замість того, щоб карати за неслухняність, подумайте, як навчити їх слухатися. «Мені не подобається, що ти залишаєш свій рюкзак у коридорі. Наступного разу, будь ласка, відноси його відразу на місце. Як мені допомогти тобі запам’ятати це?»

4.Будьте позитивними. Замість того, щоб говорити «Скільки разів мені повторювати, щоб ти почистив зуби?», говоріть : «Почисти зуби, а коли закінчиш скажи мені, і я тебе погодую».

5.Пояснюйте, а не погрожуйте. Даючи дитині короткі пояснення, чому вона має робити те й те, ви даєте їй підставу для гарної поведінки.

6.Намагайтеся не злитися. Замість того, щоб сконцентруватися на поганій поведінці своєї дитини, розглядайте конфлікти як можливість скерувати думки дитини у правильне русло.

7.Давайте стимул. Спонукайте дітей співпрацювати за допомогою таких фраз : «Треба йти. Давай, ти з’їдеш з гірки ще раз, і ми побіжимо додому. Я хочу ще встигнути спекти пиріжки».

8. Будьте гнучкими, якщо ваша дитина запитує : «Можна я додивлюсь мультик, а потім підемо гуляти?», будьте розумними. Якщо у вас є трохи часу, поступіться. Це чудовий спосіб навчити дитини дипломатії.

9.Не порівнюйте сили. Немає нічого закріпаченішого й менш продуктивного, ніж з’ясовування стосунків зі своїм чадом. Запрошуйте до співпраці, кажучи : «У мене проблема, я хочу, щоб ти одягнув чисту майку, а ти наполягаєш на тому, щоб носити цю брудну. Як би нам вирішити цю проблему?» Ваша дитина вважатиме можливим співпрацювати, якщо вона може сама запропонувати рішення.

10.Будьте розумними. Батьки часто досить консервативні, навіть якщо вони бачать, що їхній спосіб вирішення проблем не дає позитивних результатів. Якщо те, що ви робити, не допомагає, знайдіть ефективніший спосіб вирішувати завдання. Простіше змінити своє ставлення, ніж змінити дитину. Запитайте себе : «Що я можу змінити, щоб моя дитина реагувала адекватніше?»

ТРИ ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА ПОКАРАННЯ :

1. Не намагайтеся призначити покарання, поки ви злитеся;

2. Не використовуйте покарання як помсту;

3..Найжорстокіше покарання - не обов’язково найдієвіше.

Кiлькiсть переглядiв: 96

Коментарi